Picture
Интер след пет неуспешни опита разби табуто от последните месеци - “Джузепе Меаца” и постигна първа победа пред своите тифози за сезона. “Нерадзурите” надвиха с 2:1 Фиорентина след голове на Диего Милито (17-д) и Антонио Касано (34), а Ромуоло бе точен за гостите в 40-ата минута.

Така миланския гранд се изкачи на терто място с 12 точки от шест мача, като изостава само на Ювентус и Наполи, които имат по 16. Sportal.bg

Picture
Световният шампион с Италия от 2006 година и златен медалист от Шампионската лига с Милан от 2007 Алберто Джилардино продължава да показва отлична форма в тима на Болоня. Днес реализаторът мушна нови два гола, като този път негова жертва бе съставът на Катаня. Тиберио Гуаренте откри за домакините в 19-ата минута с чудесен шут от около 20 метра. Последва изригването на Джила, който вече има пет гола от пет мача на сметката си. Нападателят се разписа в 40-ата и 61-ата минута. В последните секунди на срещата Панайотис Коне оформи крайното 4:0 за бившия отбор на Ники Илиев. Болоня е в средата на класирането, а там остава и Катаня, въпреки неприятното поражение днес. Sportal.bg

Picture
След три мача без победа Лацио се завърна към успехите, надвивайки Сиена с 2:1 като домакин в среща от 6-ия кръг на калчото. Едерсон (17) и Кристиан Ледесма (38-дузпа) вкараха за "орлите" още през първото полувреме, а в последната минута Масимо Пачи реализира на сметката на гостите. Столичани видимо превъзхождаха своя съперник, който не показа нищо от добрата игра в предишните си два мача, които спечели - срещу Интер и Болоня.

Picture
Новакът в серия "А" през този сезон Торино продължава с доброто си представяне за сезона. Торо разпиля с 5:1 Аталанта при гостуването си в Бергамо от шестия кръг на калчото. Играчите на Джампиеро Вентура записаха разгромнното 1:5 с четири попадения през втората част, а преди това Херман Денис взриви трибуните в 26-ата минута за 1:0 в полза на "нерадзурите". Капитанът на "биковете" Роландо Бианки изравни от дузпа в 36-ата минута. След почивката Алесандро Гаци (62), Ален Стеванович (66), Данило Д'Амброзио (73) в рамките на 11 минути и накрая Роландо Бианки оформиха крайното 1:5.

Picture
Отборът на Пескара надви с 2:1 Каляри при гостуването си на о-в Сардиния, където домакините се завърнаха след известно странстване. Попаденията за "делфините" реализираха Кристиан Терлици (50) и резервата Владимир Вайс (76), а за домакините точен бе Маурсио Пинийя, който откри головата си сметка през кампанията. До края момчетата на Масимо Фикаденти не съумяха да се доберат поне до точката, за което им спомогна и фактът, че в 55-ата минута бранителят на тима Лука Росентини бе изгонен от игра и това повлия на схемата на игра на "рособлу". Загубата днес оставя Каляри на последното място в Серия "А" с актив от две точки. Песката е малко по-нагоре със седем. Sportal.bg

Picture
Благодарение на своята голяма звезда Кавани Наполи продължи положителната си серия в Серия "А". Уругвайският нападател донесе успеха с 1:0 над Сампдория пред 25 000 тифози на "Луиджи Ферарис" с гол от дузпа в 67-ата минута. Така "небесносините" записаха пети успех от шест кръга и с актив от 16 точки делят първото място с Ювентус. Кавани пък води при голмайсторите с шест попадения, докато момчетата на Чиро Ферара записаха първо поражение за сезона.

Picture
Бившият италиански национал Фабрицио Миколи направи един от мачовете на своята кариера, вкарвайки хеттрик на Киево при победата на Палермо с 4:1. Изключително ефектен беше четвъртият гол на нападателя. В 82-ата минута Миколи препарира вратаря на гостите Стефано Сорентино с удар от воле от центъра на терена. Със сигурност това попадение на бившата звезда на Ювентус, Фиорентина и Бенфика ще попадне сред бисерите през сезона не само на Серия "А", но и в цяла Европа.

Picture
Отборите на Удинезе и Дженоа дадоха старт на неделните срещи в италианската Серия "А". Мачът на "Фриули" обаче бе доста скучен и едва ли е допаднал на зрителите. Единственото чисто положение дойде във втората минута, когато бранителят на домакините Данило с глава прати топката в горната греда. Последва утихване на страстите, което продължи цели 88 минути - до края на срещата. Явно в играта на Удинезе се отрази отсъствието на звездата и капитан на тима Антонио Ди Натале, който заради конфликт с наставника Франческо Гуидолин не попадна в групата за мача. Гостите от Генуа не показаха зъби, като централният им нападател Марко Бориело ще запомни този двубой само с жълтия картон, който си изкара към края. Sportal.bg

Picture
Шампионът на Италия Ювентус продължава похода си към защитата на титлата си. Тази вечер "старата госпожа" надигра с 4:1 Рома в среща от 6-ия кръг в Серия "А" на "Ювентус Стейдиъм" в Торино и отново се откъсна на върха във временното класиране. Домакините набързо убиха интригата в мача, след като до 20-ата минута вече водеха с 3:0. Резултатът откри Андреа Пирло в 12-ата, Артуро Видал от дузпа удвои в 16-ата, а Алесандро Матри направи резултата класически в 19-ата минута. Почетният гол за Рома пък бе дело на Пабло Освалдо в 69-ата минута от дузпа, а крайното 4:1 оформи Себастиан Джовинко в 90-ата минута.

Picture
Отборите на Парма и Милан завършиха 1:1 в първия мач от 6-ия кръг на италианската Серия "А". Под проливния дъжд на стадион "Енио Тардини" младият Стефан Ел Шаарави изведе в 50-ата минута "росонерите" напред, но Даниеле Галопа изравни резултата в 66-ата за "дуковете". Sportal.bg